Pikantní mexická polévka, kterou uvaříte raz dva. Tenhle zázrak vám vynahradí celý vydatný oběd

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mexická polévka
0:00
/
0:00

Dnes si připravíme tzv. „obědovou polévku". Tak většinou doma říkáme hustým polévkám, které směle s kouskem pečiva nahradí vydatný oběd. Nakonec i naše babičky a prababičky dobře věděly - že „polévka je grunt". Je to totiž pravda - dobrá polévka je prostě základ!

V průběhu let se změnily názory odborníků na spoustu potravin. Některé dříve doporučované jsou dnes diskutabilní a naopak. S vědeckým výzkumem se také zpřesnily hodnoty zastoupení vitamínů a minerálů v různých potravinách.

Ovšem jedním z mála jídel, které dříve i dnes vévodí zdravému jídelníčku, zůstávají polévky.

Suroviny:
200 g mletého masa , 2 cibule, 1 plechovka fazolí, 2 plechovky loupaných krájených rajčat,1 zelená paprika, česnek, 750 ml zeleninového vývaru, smetanový sýr Philadelphia, kayenský pepř, 1 svazek jemně nakrájené petrželky

Postup:
Na rozpálené pánvičce pozvolna na oleji opečte mleté maso s drobně pokrájenou cibulkou a ochuťte solí a kayenským pepřem. Postupně přidejte pokrájenou papriku, česnek, propláchnuté fazole bez nálevu, loupaná rajčata a zeleninový vývar. Pozvolna vařte přibližně 10 minut.
Jednu polovinu sýru Philadelphia postupně vmíchejte do polévky, až se zcela rozpustí.
Dochuťte podle vlastní chuti kayenským pepřem, případně špetkou soli. Podávejte s kopečkem sýra Philadelphia, čerstvou petrželkou a pokrájenou bagetou.

Pokud máte rádi ostřejší chuť, můžete si do polévky ještě přidat feferonku nakrájenou na nudličky.

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.