Možnosti mletého masa v kuchyni jsou nepřeberné. Udělejte si ho tentokrát s bramborovými kolečky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Možnosti mletého masa v kuchyni jsou nepřeberné (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Mleté maso je skvělou a tvůrčí surovinou. Od klasických karbanátků, až po masové kuličky s omáčkou nebo burgery. Mleté maso se také může použít do ragú, rizota, na čevabčiči, plní se s ním zelenina - rajčata, papriky nebo lilek.

V kuchyni je mleté maso ideální pro začátečníky i pro ty, kteří rádi zkoušejí nové chutě. Výhodou je rychlá příprava, snadné dochucení a spousta možností, jak ho připravit.

Surovniny:
500 g brambor, 400 g mletého vepřového masa, 1 cibule, 5 stroužků česneku, 1 vejce, sůl, mletý černý pepř, tymián, chilli koření, olej

Postup:
Mleté maso dáme do mísy s jedním vajíčkem. Přidáme nadrobno nasekanou cibuli, česnek, sůl, mletý pepř, chilli koření a tymián. Brambory očistíme a nakrájíme na plátky. Dáme je do mísy, polijeme olejem a posypeme tymiánem. Promícháme a naskládáme na papír na pečení. Jedno kolečko vedle druhého. Na každé kolečko dáme kopeček mletého masa. Pečeme 25 minut v troubě vyhřáté na 220 stupňů. Po upečení můžete ještě posypat parmezánem a nechat ještě chvíli v troubě.

Při práci s mletým masem je nejdůležitější kvalita výchozího produktu. Zkrátka není maso jako maso. V ideálním případě si dojděte k řezníkovi, vyberte si hezký kus masa a nechte si ho umlít nebo, pokud máte mlýnek, umelte si ho doma sami.

Mleté maso v misce
autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...