Vladimír Burjánek: Sušenky

31. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sezamové sušenky
0:00
/
0:00

Člověk si má dát pozor na to, co konzumuje, ať už je někde v cizině, nebo dostane darem něco k snědku. Náš vnuk pracuje u firmy, která má sídlo ve Švýcarsku. Občas tam  jezdí a přiveze i nějaké zajímavé lahůdky, hlavně sladkosti. Zrovna nedávno se vrátil a podaroval nás krásně zabalenými dobrůtkami ve zlatém obalu. 

Čtěte také

Nevěnoval jsem tomu pár dnů pozornost, až za čas jdu kolem stolku, kde ležely zlaté dárky. Zvědavě jsem rozbalil jeden a zjistil jsem, že je tam ukrytá krásně vonící malá sušenka baculatého tvaru. S chutí jsem se do ní pustil a nezůstalo jen u nakousnutí. Zmizela rychle v mém zažívacím traktu.

O dva dny později mi dcera podává úzký proužek papírku, abych jí přeložil, co tam německy píší. Za dobré činy si odměnu zasloužíš, tlumočím vzkaz z lístku.

Čtěte také

A dcera tedy dává do úst onu sušenku ze zlatého obalu. V tu chvíli jsem dostal záchvat smíchu. Myslela, že se směju jí. Nechtělo se mi pochopitelně s pravdou ven, ale nakonec jsem podlehl.

Fakt, že vzkaz na lístku mi zůstal utajen, protože jsem papírek polkl i se sušenkou, pobavil pochopitelně všechny doma. Jeden z vnuků vtipně poznamenal. Víš, co tam psali? Nežli se zakousneš, čti!

Spustit audio

Související