Vladimír Burjánek: Dobroty

1. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Svíčková z vepřového
0:00
/
0:00

Moje babička byla výborná kuchařka. Tohle přesvědčení jsem měl od dětství. Když se mě tehdy na svatbě zeptala paní, co vařila, jak mi chutnala svíčková, odpověděl jsem hned. Naše babička vaří lepší. 

Kuchařské umění dokázala babička Marie uplatnit ve všem. Na jí upravované zvěřině, koroptvích, bažantech či zajících na různé způsoby si pochutnávali hosté každoročních podzimních honů.

Čtěte také

Dokázala vařit z mála i pro početnější stolovníky a přitom to byla mnohdy surovinově i finančně nenáročná jídla.

Její plíčky na smetaně, dříve i časté jídlo v hospodách a restauracích, to byla třeba neuvěřitelná lahůdka. Dnes jsou to převážně na vesnicích posvícenské speciality, přiměřeně drahé.

Celý život vzpomínám na jednu babiččinu specialitu, kterou jsem od té doby nejedl. Říkala jí házenky. Na plátech plotny upekla na sucho z nastrouhaného bramborového těsta malé placičky, ty pak dala do hlubokého talíře, polila troškou rozpuštěného másla, posypala mákem a pocukrovala.

Nakonec zalila teplým mlékem. Úžasná dobrota. Ještě větší, nežli její královna jídla - svíčková.

Spustit audio

Související

  • Vladimír Burjánek: Moudra

    Když dáš krávě do držky, ona ti dá do dížky, opakoval mi mnohokrát tuhle lidovou moudrost můj chytrý strýček sedlák. A podle ní se také sám řídil.  Kravka byla prioritou. 

  • Vladimír Burjánek: Zázraky techniky

    Naše sousedka se rozhodla vtrhnout po šedesátce do moderní doby se zázraky techniky. Minulé léto si pořídila dotykový mobil a zápolila s jeho nástrahami téměř tři měsíce. 

  • Vladimír Burjánek: Nejsou lidi

    Nějak se po tolika letech vrátil známý problém. Rekordní nezaměstnanost v době krizí vystřídá toužebně očekávaný růst ekonomiky a začne se dařit, nastává problém opačný.