Vladimír Burjánek: Čekárna

4. prosinec 2022

Koncem léta jsem seděl v čekárně lékařské pohotovosti. Obvykle je tam ticho, každý spořádaně čeká, až na něho přijde řada. Stane se, že tam zažijete i na první pohled komicky vypadající příhody. Já byl svědkem hned dvou. 

Čtěte také

Přišel pán nevypadající v dobré formě. Bylo před začátkem večerní pohotovosti. Objevila sesestřička, aby vybrala karty pojišťovny a zeptala se, co je čekajícím pacientům. Já mám bolesti břicha, řekla paní, já mám klíště a flek kolem, hlásil pán, já mám asi infarkt, prohlásil smutně další. Bolí mě na hrudi.

Sestra odešla a když po chvíli otevřela ordinaci, zavelela. Tak ten pán s klíštětem. Udiveně jsem se díval, proč nevzala nejdříve člověka, který hlásil srdeční poruchu. Srdcař se dostal na řadu až druhý. Jak jsme zjistili, natočili mu EKG a měl ho tam. Ven ho totiž už vyvezli na vozíku a fofřili s ním pěkně.

Čtěte také

Ještě než jsem přišel na řadu, vstoupil do čekárny v doprovodu ženy pán, už podle oblečení rybář. Měl zakrytá ústa kapesníkem a sedl si naproti. Jako rybář jsem odhadoval, co mu asi je. Pod kapesníkem mu koukal kousek vlasce a hned mi to bylo jasné.

Při dalším převazu jsem se ptal známého doktora, zda můj odhad byl správný? Zaseknutý háček do rtu, ne? Máte pravdu, ale neudělal si to sám Vzal novou přítelkyni na ryby a ta se chtěla mermomoci zasvětit do tajů Petrova cechu.

Že si zkusí nahodit prutem návnadu. Rozmáchla se a hned prvním pokusem ulovila čerstvého přítele. Zasekla mu háček s hrotem do rtu a její úlovek skončili na pohotovosti.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.