Škola připravuje naše děti na budoucnost. Klíčová bude jejich schopnost zvládat a přijímat změny
Na co má škola klást důraz a co rozvíjet, aby naši potomci žili plnohodnotně? Jaké jsou přednosti alternativního a klasického vzdělávání? Co způsobuje dětem stres ve škole? Byli byste raději pro slovní hodnocení žáků a nikoliv známky? Jak pomoci svým potomkům s učením do školy? Jak komunikovat s učitelem? Využijte Scio projekty pro rodiče a děti.
Čtěte také
Michaela Poljaková ze společnosti Scio je hostem naší radioporadny na téma: Domácí příprava a učení. Komunikace se školou.
Budoucnost je stěží předvídatelná. A skoro jediné, co o ní víme je, že bude přibývat malých i velkých změn. A navíc budou přibývat stále rychleji. Životy dnešních dětí budou ještě méně předvídatelné a plné změn, než ty naše.
Je jasné, že pro spokojený život bude klíčová flexibilita, schopnost změny zvládat, vyrovnávat se s nimi, nebát se jich, vidět v nich příležitost, využívat je či dokonce řídit a prosazovat.
Je umění to chtít dělat, s radostí přijímat změny. Proto mají Scioškoly heslo: "Změna je pro nás trvalý stav."
Čtěte také
Společnost Scio založil v roce 1995 Ondřej Šteffl. V jeho počátcích byla snaha vytvořit profesionální testy pro přijímací zkoušky, které byly běžné v USA a u nás chyběly. A protože se Scio dlouhodobě snaží sledovat inovace ve vzdělávání a přenášet je do praxe, otevřela v roce 2015 první ScioŠkolu, inovativní základní školu.
Nyní existuje již deset takových škol, včetně jedné střední školy. Velkým tématem je pro Scio i paralelní vzdělávání, které probíhá mimo školu a umožňuje rodičům aktivně se podílet na rozvoji svých dětí.
Scio chce měnit vzdělávání. Zvládnout změnu znamená něco nového se naučit.
Celou radioporadnu s Michaelou Poljakovou si můžete poslechnout v našem audio-archivu:
Související
-
Senioři se učí angličtinu spolu s dětmi. O takové lekce je v Hradci Králové ohromný zájem
Několik desítek seniorů se před několika týdny začalo v Hradci Králové učit anglicky. Lekce jsou přitom hodně netradiční. Kromě lektorky totiž penzistům pomáhají i školáci.
-
Děti nemají zkušenosti s filtrováním informací. Pomozte jim zvládat nebezpečí internetu
Bc. Aleš Mentberger v naší radioporadně na téma: Nástrahy internetu. Víte, čím se baví na sociálních sítích vaše děti? Jde o bezpečnost celé rodiny.
-
Pište bez chyb! Můžete si zvolit dokonce výuku přes internet. Jaké jsou její výhody a nevýhody?
Potřebujete procvičit svůj pravopis? Přesně pro vás jsou připraveny ucelené diktáty, cvičení, testy a doplňující materiály, díky kterým můžete zlepšit své znalosti češtiny.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.