Literární místopis a průvodce Podkrkonoším. 5 rozhlasových medailonů mistrů slova

29. březen 2020

Vydáme se na rozhlasovou pouť za spisovateli a básníky, kteří prošli krajinou Podkrkonoší. Portréty literárních osobností, jejichž pero zaznamenalo život a kolorit tohoto svérázného  kraje.

S Eliškou Pilařovou se zastavíme v Jilemnici, rodišti a dějišti nejslavnějších románů spisovatele Jaroslava Havlíčka, s básníkem Viktorem Dykem se vydáme „Cestou k Vysokému“, u „Makovského mlýna“ v Pasekách nad Jizerou vzpomeneme horských kořenů Elišky Krásnohorské.

Literatura je součástí našich životů (ilustrační foto)

Na Zemanově statku v nedalekém Stanovém objevíme rod Antala Staška a z Lázní Bělohrad dojdeme s Karlem Václavem Raisem až za krkonošskými Zapadlými vlastenci.

Podkrkonoší je bohatý kraj na svérázné a kouzelné duše, včetně těch, které svůj život věnovaly literatuře a knihám.

autoři: Eliška Pilařová , baj
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová