Opočenský zámek plánuje po dokončení obnovy letohrádku v příštích letech stamilionové investice
V Opočně na Rychnovsku plánují památkáři po dokončení obnovy letohrádku další velké investice do zámeckých budov. Do pěti let chtějí dokončit opravu jízdárny, kde je prozatím hotová střecha a zpracovaný projekt na další práce. Celkové náklady na obnovu jízdárny se budou pohybovat kolem sta milionů korun.
Čtěte také
Tím ale opravy na zámku podle kastelána Tomáše Kořínka neskončí. Ve špatném stavu jsou podle něj také například zámecké střechy. „Bohužel, celá výměna střech v zámeckém areálu představuje zhruba 1,1 hektaru plochy, a to bez jízdárny a letohrádku. Kdy tedy začne tato veliká oprava není zcela jasné.“
„Protože nejprve bychom měli provést stavebně historický průzkum, dendrochronologický i mykologický průzkum, a samozřejmě samotné projektování,“ dodává Tomáš Kořínek, kastelán státního zámku v Opočně na Rychnovsku.
Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek v průběhu pěti století
Související
-
První patro 20 místností, druhé patro dalších 20 místností. Dva návštěvnické okruhy zámku v Opočně
Přemýšlíte, kam zajet na výlet? Pozveme vás na zámek, který je dokladem života české společnosti v průběhu pěti staletí. Je také obklopen nádherným anglickým parkem.
-
Všechny cesty vedou na zámek. Krásné historické centrum Opočna je utajeným malým Českým Krumlovem
Vezmeme vás do Opočna, které je krajským historickým městem roku 2020. A teď ho čeká boj o titul i v celonárodním měřítku. Navíc Opočno bodovalo i v soutěži Památka roku.
-
Na zámku v Opočně obnovují restaurátoři hostinské pokoje, sloužící jako zázemí pro rodinu knížete
Pracovníci státního zámku Opočno připravují areál na novou turistickou sezónu, která začne už za několik týdnů o Velikonocích. Práci mají na zámku aktuálně i restaurátoři.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Spolu a ANO v předvolebním průzkumu agentury STEM mírně ztratily. SPD si polepšilo
-
‚Tu ledvinu jsem chtěla, možná jsem sobecká.‘ Orgány od chudých Keňanů kupovali Němci i Izraelci
-
Referendum nebylo pouze o přehradě. Výsledek nás velmi těší, říká starostka Nových Heřminov
-
Další úmrtí při jízdě na střeše vagonů. V Berlíně na střeše S-Bahn zahynuli dva mladí lidé