Květák v tempuře. Že nevíte o co se jedná? Vyzkoušejte náš recept a všichni u stolu budou nadšeni!

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pečený květák na italský způsob
0:00
/
0:00

Tempura jsou kousky zeleniny nebo masa smažené v jemném těstíčku. Tahle dobrota dnes neodmyslitelně patří k japonské kuchyni, ale je původu evropského; do Japonska ji přivezli portugalští misionáři v 16. století. Název sám je buď variací na slovo ‚tempora‘, tedy půst, během nějž se jedly ryby, nebo paletu temperových barev.

Květák je mezi strávníky velmi oblíbený. Hodí se k zapékání, uvaříte z něj fantastickou polévku, ale skvělý je i ve špagetách. Dozlatova osmažený květák v klasickém trojobalu milují děti i dospělí.

Vyzkoušejte si dnes náš recept na květák v tempuře.

Suroviny:
150 g kukuřičné mouky, 75 g hladké mouky + na poprášení 2 lžičky kypřicího prášku, slunečnicový olej na smažení, 1 květák (cca 1 kg), pokrájený na tenké plátky

Postup:
Obě mouky, kypřicí prášek a 430 ml ledové vody promíchejte v míse do těstíčka. Dávejte pozor, abyste ho nepřešlehali.
V pánvi rozpalte vyšší vrstvu oleje, každý plátek květáku nejprve poprašte moukou, pak jej obalte v těstíčku a nakonec osmažte z obou stran dozlatova. Nechte okapat na ubrousku.
Jako příloha se hodí brambory a zeleninový salát.

Bělostnému květáku to ovšem velmi sluší i v jiných receptech. Dokáže totiž bez nejmenšího problému hrát v pokrmu prim i "druhé housle". V obou případech sklidí ovace. Navíc obsahuje vysoké množství vitaminu C a dodá vám i vlákninu a minerály.

Pečený květák
autor: Zdeňka Kabourková

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...