Hlíva ústřičná na smetaně. Zázračná houba je delikatesou, díky níž si užijete gurmánský zážitek

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hlíva ústřičná roste na dřevě
0:00
/
0:00

Hlíva ústřičná, to je zázrak přírodní medicíny. Jde o dřevokaznou houbu, rostoucí převážně na listnatých stromech, z nichž si bere živiny, které prospívají i našemu organismu. Příznivé účinky, které má hlíva ústřičná, znali již před staletími staří Číňané.

Ano, účinky hlívy ústřičné jsou jedinečné. Patří mezi ně posílení imunity organismu, pozitivní vliv na infekce a záněty, krevní tlak a zlepšení stavu cévního systému. Hlíva ústřičná a její účinky jsou využívány také pro zlepšení peristaltiky střev, při alergii, pro zlepšení metabolismu, regenerace organismu a snížení cholesterolu.

Suroviny:
1 500 g hlívy ústřičné, 200 g anglické slaniny bez kůže, 100 g másla, 300 g lahůdkové cibulky, 200 ml smetany (33%), 150 g listové petržele, 20 g soli, mletý černý pepř

Postup:
Hlívu ústřičnou okartáčujeme a natrháme na kousky. Poté ji opražíme na přepuštěném másle. Houby potřebujeme zbavit přebytečné vody, proto budou hotové, až z nich přestane unikat pára.
Opražené houby scedíme. Do pánve, kde jsme je připravovali hodíme nakrájenou slaninu a pozvolna ji roztavíme.
K orestované slanině přidáme najemno nakrájenou jarní cibulku. Připravíme si domácí smetanu a necháme ji jemně a rychle zpěnit.
Zpěněnou smetanu rychle osolíme špetkou soli, dopepříme čerstvým pepřem a přidáme opražené houby. Směs lehce zamícháme a doplníme nasekanou listovou petrželí.
Podáváme s napařenými karlovarskými knedlíky, ale použít můžeme např. i trojúhelníky toastového chleba.

Hlíva ústřičná je houba, která díky svým vlastnostem nachází všestranné využití. Není jen zdravou pochoutkou, ale také prostředkem alternativních léčebných metod.

Hlíva je elixírem mládí, co chutná. Tato zázračná houba je delikatesou, díky níž se i z obyčejného pokrmu stane gurmánský zážitek. Má jemnou chuť a příjemné houbové aroma.

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...