Herec Denis Šafařík vždy míří tam, kam ho osud právě vede. Režíruje svůj život a teď i vlastní film

28. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Denis Šafařík jako Franz Kafka v dokumentu Španělská chřipka

Původně chtěl být baleťákem, ale přihodily se zdravotní komplikace, které zamíchaly jeho životními plány. „Tak jsem chtěl jít na medicínu, ale stal se ze mě herec a teď režíruji vlastní film,“ říká s úsměvem Denis Šafařík.

V pátek 28. května přivítá Lada Klokočníková po 10. hodině v pořadu Páteční host televizního a divadelního herce Denise Šafaříka.

Čtěte také

Do povědomí veřejnosti se dostal díky pohádce Kouzelník Žito režiséra Zdeňka Zelenky, kde hrál hlavní roli. Televizní diváci ho mohou znát i z desetidílného seriálu Zločiny Velké Prahy, kde ztvárnil policejního agenta Martina Nováčka.

Cesta k herectví nebyla pro Denisa Šafaříka vůbec jasná. Sedm let tancoval, ale ve 13 letech se objevil zánět v kyčlích. „Tělo se asi přetížilo a léčba trvala docela dlouho, tak jsem tanec úplně zavrhnul. Pak jsem chtěl studovat medicínu. Neměl jsem rozhodnutý obor, ale nakonec jsem se vydal na cestu herce. Balet tu neuplatním, ale láska k němu mi zůstala. A nějaká pohybová složka je pro herce důležitá,“ myslí si Denis Šafařík.

Každá práce je svým způsobem důležitá

Denis udělal maturitu a pak na dva roky odjel do Německa, kde se živil úklidem v hotelu.

Denis Šafařík a Lada Klokočníková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

„Bylo to těžké, neuměl jsem německy a v Postupimi, kde jsem bydlel, zase nemluvili anglicky. A poprvé jsem byl v cizině, kdy jsem nebyl sponzorován rodiči.“

Toto období mu hodně dalo, i když nemůže říct, že by tu práci měl rád. „Poznal jsem hodnotu peněz, které si vydělám já sám i pocit, že každá práce je nějakým způsobem důležitá a že se práce nebojím. I herectví jsem tu využil. V druhém roce mého pobytu jsem se stal součástí dvanáctičlenného souboru, nazkoušeli jsme jednu inscenaci a v Berlíně jsme měli premiéru.“

Režisérem vlastního filmu

Označení divadelní nebo filmový herec se docela brání. „Mířím tam, kam mě osud vede, teď jsem se stal režisérem svého vlastního filmu. Napsal jsem si scénář k filmu o malých věcech, s kterými se každý setká a má to lehce tragikomický ráz. Je to dialogový film a je tam patnáct povídek. Už máme natočenou první povídku s Vandou Hybnerovou a Jakubem Žáčkem,“ říká nadšeně Denis Šafařík a doufá, že film protlačí i do kina.

Celý rozhovor Lady Klokočníkové s hercem Denisem Šafaříkem si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

Spustit audio

Související