Zapečené plněné brambory s mletým masem jsou rychlým obědem nebo večeří

Jde o jednoduchý a velmi chutný pokrm, který může připravit i kuchařský začátečník. Brambory plněné mletým masem vám určitě přijdou k chuti. Jídla z brambor jsou populární zvláště u dětí. A také na chatách a chalupách, protože jsou rychlá a levná.

0:00
/
0:00

Doporučujeme brambory uvařit den předem, pěkně se „zatáhnou“ a lépe se s nimi pracuje. Vydlabané vnitřky brambor určitě nevyhazujte, dají se použít na zahuštění polévky, do knedlíků či jiného těsta, do salátu nebo zeleninového pokrmu.

Suroviny:
brambory - větší, oválné 1 kg, vepřové mleté maso 300 g, mortadella 50 g, 2 vejce, 4 lžíce strouhaného pecorina nebo parmazánu, olivový olej 3 lžíce, hladkolistá petržel, sůl

Postup:
Brambory uvaříme ve slupce doměkka. Ještě teplé je přepůlíme a půlky vydlabeme.
Mleté maso v míse smícháme s nakrájenou mortadellou, vejci, polovinou sýra, olejem a petrželkou. Podle chuti osolíme a směsí vyplňíme vydlabané půlky vařených brambor. Posypeme zbylým sýrem a dejte péct do trouby vyhřáté na 180° Celsia asi na 20 - 30 minut.

Brambory nadívané mletým masem pečené se zeleninou

autor: KAB

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.