Zapečené plněné brambory s mletým masem jsou rychlým obědem nebo večeří

Jde o jednoduchý a velmi chutný pokrm, který může připravit i kuchařský začátečník. Brambory plněné mletým masem vám určitě přijdou k chuti. Jídla z brambor jsou populární zvláště u dětí. A také na chatách a chalupách, protože jsou rychlá a levná.

0:00
/
0:00

Doporučujeme brambory uvařit den předem, pěkně se „zatáhnou“ a lépe se s nimi pracuje. Vydlabané vnitřky brambor určitě nevyhazujte, dají se použít na zahuštění polévky, do knedlíků či jiného těsta, do salátu nebo zeleninového pokrmu.

Suroviny:
brambory - větší, oválné 1 kg, vepřové mleté maso 300 g, mortadella 50 g, 2 vejce, 4 lžíce strouhaného pecorina nebo parmazánu, olivový olej 3 lžíce, hladkolistá petržel, sůl

Postup:
Brambory uvaříme ve slupce doměkka. Ještě teplé je přepůlíme a půlky vydlabeme.
Mleté maso v míse smícháme s nakrájenou mortadellou, vejci, polovinou sýra, olejem a petrželkou. Podle chuti osolíme a směsí vyplňíme vydlabané půlky vařených brambor. Posypeme zbylým sýrem a dejte péct do trouby vyhřáté na 180° Celsia asi na 20 - 30 minut.

Brambory nadívané mletým masem pečené se zeleninou

autor: KAB

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?