Pečený losos s italským rizotem. Zajímavá kombinace barev a chutí

Co si připravíme? Pečeného lososa s italským rizotem. A budeme potřebovat rýži arborio. která se vyznačuje velkými zrnky, bílou barvou a velkým množstvím škrobu, díky kterému  při vaření skvěle absorbuje vodu, aniž by se rozvařila. O tom se nakonec můžete přesvědčit - pokud budete vařit s námi.

Název rýže arborio pochází od italského města Arborio v údolí řeky Pádu, kde se hojně pěstuje. A ještě jedna důležitá informace. Tato rýže se před použitím nepropírá, jak jsme zvyklí.

Losos je zdravá a chutná ryba

Losos je jednou z nejvýživnějších ryb naší planety. Řadíme ho mezi anadromní ryby, což znamená, že se rodí ve sladké vodě, většinu života ale prožije v moři. Je plný živin a zdravých olejů. Prospívá tak našemu srdci, mozku a kůži. Z lososa můžeme udělat spoustu skvělých pokrmů, jeden z nich si dnes ukážeme.

Suroviny:
200 g rýže arborio, šalotka, bílé víno, kuřecí vývar, 40 g másla, 80 g parmazánu, 800 g lososa bez kůže, olivový olej, cherry rajčata, sůl, pepř

Postup:
Na olivovém oleji orestujeme lehce šalotku, přidáme rýži a krátce prohřejeme. Přidáme bílé víno a necháme ho zcela vyvařit. Poté pozvolna přiléváme vývar a dusíme rýži do poloměkka. Poté odstavíme, zašleháme máslo a ke konci přidáme nastrouhaný parmazán a již nevaříme. Lososa lehce potřeme olejem a okořeníme italským kořením. Lososa opečeme z jedné strany 2-3 minuty (podle výšky lososa) a poté otočíme a pečeme další 2-3 minuty. Poté na vypnuté plotýnce necháme lososa ještě dojít cca 10 minut. Citron a rajčata lehce opečeme na olivovém oleji a zdobíme jim lososa.

autor: KAB

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?