Každá pomocná ruka je důležitá. Dobrovolníci z královédvorské Arniky pomáhají lidem už 20 let
Dobrovolníci z Arniky ve Dvoře Králové nad Labem pomáhají potřebným už dvacet let. Za tu dobu se setkali s mnoha lidmi, kteří často potřebují jen společnost nebo třeba obyčejný nákup či poradit s počítačem a dalšími běžnými životními situacemi. Některá setkání během let dokonce přerostla v přátelství.
Čtěte také
Tady se mastí karty. Ale není to úplně tak, protože dobrovolnice, paní Lenka, dobrovolnice z Arniky, tu má před sebou počítač a přišla za panem Oldou. „V prosinci to bylo 15 let, co sem chodím. Tenkrát tady Arnika začínala působit a já jsem se uvolila, že budu mezi těmi, kteří sem půjdou.“
„Královédvorská Arnika, to je spolek dobrovolníků, kteří se zaměřují hlavně na doprovody nebo návštěvy u handicapovaných lidí.“
Co to znamená, dělat dobrovolníka?
Čtěte také
„Já poslední dobou chodím zejména na návštěvy za panem Zábrodským a potom ještě další se mi nabalují. Tak k nim potom chodím častěji.“
A co říká pan Olda na to, že za ním Lenka už nějaký ten rok chodí? „Ano, chodí sem už nějaký čas a naučila mne například pracovat s tímto počítačem. A to mi ke štěstí stačí.“
Sociální pracovník Domova důchodců ve Dvoře Králové nad Labem Josef Šimek vysvětluje, co taková pomoc dobrovolníků pro klienty domova znamená. „Je to určitě přínos, už několik let k nám takto chodí a vypomáhají. A nejen individuálně, ale také při skupinových aktivitách, jako je třeba společné pečení.“
Čtěte také
„Nebo nám zorganizují akci venku a domluví nám kapelu. Je to krásné a my potom na tyto aktivity nemusíme tolik využívat náš personál, který je v tom čase může věnovat seniorům. Volný čas nám obstará a zařídí Arnika. Moc za to děkujeme.“
Arnika nejčastěji působí na Královédvorsku. Své dobrovolníky má ale také například v Náchodě.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Trump slaví osmdesátiny jako nikdo před ním: Bojové zápasy, odložený summit G7 i protestní koncert
-
Modrý kodex? ODS je rozpolcená. Kupka se musí rozhodnout, na jaké je straně, myslí si Dolejší
-
Amerikanista: Trump je egomaniak. Kdyby mohl, tak nechá svůj portrét vysekat do Mount Rushmore
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje


