Modelky a jeden manekýn 70+. Netradiční módní přehlídku si užili ve Dvoře Králové nad Labem

24. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Seniorům v domě s pečovatelskou službou ve Dvoře Králové nad Labem zpestřila den netradiční módní přehlídka

Módní přehlídka ve Dvoře Králové nad Labem byla hodně netradiční, modely se totiž stali klienti domu s pečovatelskou službou, všichni starší sedmdesáti let. Pro svůj velký den mělo sedm žen a jeden muž k dispozici profesionální vizážisty a kadeřnice, oblečení si vybrali v jednom z místních butiků. 

Snažení všech účastníků netradiční módní přehlídky ve Dvoře Králové nad Labem sledovali nejen klienti domu s pečovatelskou službou, ale i jejich nejbližší.

Čtěte také

„Děkujeme tomuto krásnému páru, Anežka Malá a Jakub Šrámek," ozývá se z amplionů při módní přehlídce na zahradě domu s pečovatelskou službou ve Dvoře Králové nad Labem.

První své vystoupení absolvovala Anežka Malá, nejstarší modelka tohoto odpoledne, je jí 85 let.
„Na tom přehlídkovém molu jsem se především snažila, abych neupadla."

Využili jsme krátkou pauzu mezi vystoupeními a oslovili aktivizační pracovnici domova Kláru Šrámkovou. Tato unikátní módní přehlídka 70+ byl její nápad.

Seniorům v domě s pečovatelskou službou ve Dvoře Králové nad Labem zpestřila den netradiční módní přehlídka

„Ano, když jsem nastoupila do pečovatelské služby, tak jsem se rozhlížela a přemýšlela, co bychom pro tyto lidi mohli udělat. Když jsem viděla, že se tu nejčastěji pohybují v teplákách a vytahaných tričkách, protože jim chybí podnět k tomu hezky se obléci a namalovat, tak jsem si řekla, že jim společenskou událost přivezeme. A využijeme aktivní seniory, aby předvedli, že i žena po sedmdesátce může být stále krásná."

Čtěte také

Jsou připravena tři vystoupení. Společenské šaty, letní oděv a vysoká elegance.
„Na letní módu se moc těšíme. Jsou tam pestré a svěží barvy, hezké střihy, tak doufáme, že se to bude líbit."

„Dámy a pánové, máme tady druhé kolo módní přehlídky. Paní Anička Zelená a Jaroslav Bíman," hlásí Klára Šrámková.

Zastavujeme oba protagonisty, kterým to ohromně sluší.
„Jako modelka se cítím velice dobře. Moc se mu tahle akce líbí. A těším se na taneček, protože mám ráda pohyb. Věk mi v tom nikdy nebyl překážkou," usmívá se paní Anna.

Módní přehlídku seniorů v domě s pečovatelskou službou ve Dvoře Králové nad Labem doplnilo i vystoupení tanečnice u tyče a nechyběla ani živá hudba a občerstvení.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.