Jak do zásoby načerpat energii, aby tělo mělo sílu bojovat. A jak získat ztracenou sílu zase zpátky

4. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy štěstí

Co nám energii dodává a co nám ji naopak odčerpává? Nemusí být spokojenost jen díky výsledkům, můžeme být spokojeni sami se sebou, získat vnitřní klid, že nejsme pod vlivem okolností a doby. Člověk se takzvaně hodí víc do klidu, když má psychiku a vnitřní svět víc pod kontrolou.

Profesionální kouč Mgr. Pavlína Doležalová hovoří v naší radioporadně na téma: osobní rozvoj, psychohygiena a komunikační dovednosti.

Čtěte také

U zdrojů energie bychom se měli zaměřit na antistresové hormony neboli hormony štěstí - serotonin, melatonin, dopamin, endorfin, oxytocin. Jak přirozenou cestou získat tyto hormony aniž bychom sáhli po antidepresivech, která jsou v této době nadužívána?

U výdeje energie se naopak jedná o stresové hormony - adrenalin a kortizol. Kumulují se v našem těle, když zažíváme strach, například z covidu. Co škodlivého v těle způsobují? Jak je efektivně snižovat právě pomocí hormonů štěstí?

Mgr. Pavlína Doležalová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Celou radioporadnu s Mgr. Pavlínou Doležalovou si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová