Celkem 23 dětí během 36 let přijala do své rodiny pěstounka „mamka“ Jiřina Riedlová z Hronova
Silné příběhy, ryzí vlastnosti a rekordy nemusí nutně jít ruku v ruce s oceněním nebo medailemi. Nacházíme je v těch nejvšednějších situacích a zdánlivě všedních životech. Právě takový je i příběh Jiřiny Riedlové z Hronova, která už ani na svoje jméno pořádně neslyší, protože ji nikdo neřekne jinak než „mamka“.
Jaké to je přijmout do své rodiny ke dvěma synům postupně dalších 23 dětí do pěstounské péče, uslyšíte v pořadu Návštěva. S pěstounkou Jiřinou Riedlovou z Hronova natáčela redaktorka Jiřina Šmídová.
Smyslem pěstounské péče je hledat rodinu pro dítě, ne dítě pro rodinu, říká Lenka Půlpánová
![Mgr. Lenka Půlpánová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové Mgr. Lenka Půlpánová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové](https://hradec.rozhlas.cz/sites/default/files/images/74f780fd4586494c96302b2087bcd4bc.jpg)
Jak se stát pěstounem? Poradí vám psycholožka Mgr. Lenka Půlpánová z Centra Nomia Hradec Králové v naší radioporadně na téma: Týden pěstounství v našem kraji.
Pěstounská péče je nejen práce na plný úvazek, ale jako každá jiná má i svá pravidla a předpisy.
Kdyby Jiřina Riedlová pracovala v jiném oboru, jistě by za 36 let praxe mohla už přednášet a předávat zkušenosti. Jako pěstounka ovšem nikoliv.
V dnešním pořadu nám autorka pořadu Jiřina Šmídová představila profesionální pěstounku Jiřinu Riedlovou, která během 36 let přijala do své rodiny 23 dětí.
Související
-
Pokud se chcete stát pěstounem dětí, řekneme vám, co to obnáší a kdo je vhodným kandidátem
Mgr. Václav Mackerle a Mgr. Hana Malá z odboru sociálních věcí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje - oddělení sociálně právní ochrany dětí. Chcete se stát pěstounem?
-
Je dostatek pěstounů? A jaký je rozdíl mezi profesionálním a...
V České republice stále stoupá počet takzvaných profesionálních pěstounů, naopak ale ubývá těch, kteří nemají pěstounství jako své zaměstnání. A také proto zůstává ...
-
Pěstounka Marcela Tobiášová: „Jsem obláčková a hrdá máma dětí. Ale často marnivá, líná a infantilní“
Držitelkou ocenění Žena regionu Královéhradeckého kraje se letos stala Marcela Tobiášová. Pěstounka, která intenzivně pracuje na změnách v systému náhradní rodinné péče.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://hradec.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://hradec.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.