Čas na kávu aneb Po stopách kaváren východočeského regionu

Náchodská kávová Prima sezóna v „Itálii“, ale i s Josefem Škvoreckým

14. červenec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Škvorecký Café v Náchodě - interiér

Druhý díl rozhlasových výprav za kavárnami východočeského regionu naplňuje můj záměr představovat vám kavárny se zajímavými příběhy. S historičkou Lidií Bašteckou se „odpíchneme" od kavárenských počátků v Náchodě, které jsou spojené s Hotelem U Slunce nebo s Grand hotelem. A nezapomeneme ani na místním i návštěvníkům města známý hotel Itálie. Ani tam svého času kavárna nemohla chybět.

Nicméně nejznámejšími z pestré nabídky jsou v Náchodě kavárny, spojené se jménem rodáka Josefa Škvoreckého. Zavedu vás proto i do té, která nese jméno podle souboru šesti povídek Prima sezóna.

Škvorecký Café v Náchodě - detail

Tam, ale také v kavárně s jednoznačně výmluvným názvem Škvorecký Café mě mimo jiné zajímalo, nakolik spojení se jménem slavného náchodského rodáka kavárenské podnikání ovlivňuje. Slovo proto dostávají Adéla Klimešová v Prima sezóně a Daniel Šafr z kavárny Škvorecký Café.

Jak se můžete přesvědčit i ve fotogalerii, konkrétné tam majitelé ladili každičký detail, včetně originálního designu kávoveho porcelánu a loga.

Náchod - Hotel Italie - kavárna

A povíme vám také, proč mají kavárenské stolečky dívčí jména.

Zkrátka, i druhý díl našeho společného putování za kavárnami východočeského regionu bude plný nejen zajímavostí o kávě a prostředí kaváren v Náchodě, ale přinese i nevšední příběhy.

Kavárna Prima sezóna - detail interiéru

A můžete se těšit, že i přiští neděli budete mít stejnou šanci. To v Náchodě ještě zůstaneme a dojde i na „Dannyho kavárnu", rovněž spojenou s Josefem Škvoreckým.

Udělejte si proto v neděli po půl sedmé večer prázdninový Čas na kávu.
Váš Petr Voldán.

autoři: Petr Voldán , baj
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.