Čas na kávu aneb Po stopách kaváren východočeského regionu

Kafe, jazz, Babička a tricykl

V prvním dílu putování za kavárnami východočeského regionu vám poví něco o spojení „venkova" a kávy divadelní, televizní a rozhlasový režisér Radovan Lipus, který sám sebe v nadsázce také označuje za „kavárenského povaleče". V každém případě je ale znalcem kávy a kaváren nejen u nás, podrobně má zmapovanou i kavárenskou Vídeň a další destinace. 

Poté se přeneseme do Trutnova, který letos v polovině června zažil první ročník akce s výmluvným názvem Kafe & Jazz.

Trutnov a kafe

Vrátíme se také trochu v čase - na zámku Ratibořice jsem si povídal o kávě se specialistou na gastronomii aristokracie Milanem Zálišem.

A pokud vás zajímá, jak to měla s kávou třeba i Babička Boženy Němcové, udělejte si v neděli po půl sedmé večer Čas na kávu a poslechněte si náš pořad. Kávu vám v něm tentokrát obrazně přivezu i na tricyklu společně s Eliškou Jiránkovou - to už ale budeme v Hradci Králové v objektu Gayerových kasáren. 

Doufám, že jsem vás dostatečně naladil nejen na kávu, ale i spoustu zajimavostí kolem ní, kavárníků i z prostředí kaváren východočeského regionu.

Pojízdná kavárna Satori - Bajkazyl

A těším se na vás u přijímačů v neděli v 18:30 nebo v rozhlasovém archivu Českého rozhlasu Hradec Králové, na webu i na FB, kde najdete i zajimavé fotografie - to všechno je náš prázdninový Čas na kávu.

autoři: Petr Voldán , baj
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.