Čas na kávu aneb Po stopách kaváren východočeského regionu

Kafe, jazz, Babička a tricykl

V prvním dílu putování za kavárnami východočeského regionu vám poví něco o spojení „venkova" a kávy divadelní, televizní a rozhlasový režisér Radovan Lipus, který sám sebe v nadsázce také označuje za „kavárenského povaleče". V každém případě je ale znalcem kávy a kaváren nejen u nás, podrobně má zmapovanou i kavárenskou Vídeň a další destinace. 

Poté se přeneseme do Trutnova, který letos v polovině června zažil první ročník akce s výmluvným názvem Kafe & Jazz.

Trutnov a kafe

Vrátíme se také trochu v čase - na zámku Ratibořice jsem si povídal o kávě se specialistou na gastronomii aristokracie Milanem Zálišem.

A pokud vás zajímá, jak to měla s kávou třeba i Babička Boženy Němcové, udělejte si v neděli po půl sedmé večer Čas na kávu a poslechněte si náš pořad. Kávu vám v něm tentokrát obrazně přivezu i na tricyklu společně s Eliškou Jiránkovou - to už ale budeme v Hradci Králové v objektu Gayerových kasáren. 

Doufám, že jsem vás dostatečně naladil nejen na kávu, ale i spoustu zajimavostí kolem ní, kavárníků i z prostředí kaváren východočeského regionu.

A těším se na vás u přijímačů v neděli v 18:30 nebo v rozhlasovém archivu Českého rozhlasu Hradec Králové, na webu i na FB, kde najdete i zajimavé fotografie - to všechno je náš prázdninový Čas na kávu.

autoři: Petr Voldán , baj
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.