Život plný dobrodružství. Kolik knih vydal během čtyřicetiletého putování cestovatel Leoš Šimánek?

3. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Leoš Šimánek - v nafukovacích člunech podél pobřeží Kanady a Aljašky

Cestovatelem  se může stát každý. Ne každý se ale vydá do míst, kde před ním ještě nikdo nebyl, zvolí netradiční způsob přepravy anebo s sebou na expedici vezme celou rodinu. Cestovatel, spisovatel a fotograf  Leoš Šimánek takový je. 

Všechny jmenované atributy jsou charakteristické pro vedoucího expedic, průkopníka, publicistu, fotografa a spisovatele Leoše Šimánka.

Čtěte také

Jeho cestu životem doprovázejí fakta, vedle kterých může náš osud vypadat nezajímavě a všedně.

O jedinečných zážitcích za svých cest a expedic napsal už spoustu knih, je občan tří států, ale ze všech tří pasů nejraději používá ten kanadský, který je údajně nejuniverzálnější.

Leoš Šimánek má také dva domovy: český v Podkrkonoší a kanadský v Severozápadních Teritoriích, ve vlastnoručně postaveném srubu u jezera, pronajatém od státu na devadesát devět let.

Čtěte také

Během svého čtyřicetitletého putování světem má dobrodruh Leoš Šimánek na svém kontě už 26 knih. V nich popisuje všechny dobrodružné cesty napříč kontinenty.

Zažil i výjimečné Silvestry a vítání Nového roku, ať už to bylo v Tichomoří, na Aljašce nebo mezi indiány.

A tak se o některé zážitky podělil s posluchači v novoročním pořadu Život plný dobrodružství, který Český rozhlas Hradec Králové odvysílal 1. ledna roku 2021.

Knihy cestovatele a dobrodruha Leoše Šimánka

Součástí hodinového setkání s redaktroku Ladou Klokočníkovou byla i soutěž o čtyři knihy tohoto východočeského autora, který se narodil v Chocni a v současné době žije v Jestřebích horách. (Výherci knih: Libor Janda, Marie Trpkošová, Miluše Hetflejšová, J. Lelková)

Spustit audio

Související