Leoš Šimánek pokřtil svou novou knížku s názvem Cesty za dobrodružstvím

18. prosinec 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cestovatel Leoš Šimánek s manželkou Lenkou v Radioklubu Českého rozhlasu Hradec Králové

Křest knihy cestovatele, spisovatele a fotografa Leoše Šimánka s názvem Cesty za dobrodružstvím se uskutečnil v pátek 18. prosince 2015 v 10 hodin v našem Radioklubu.

Cestovatelem se může stát téměř každý. Ne každý se však vydá do míst, kde před ním ještě nikdo nebyl, zvolí netradiční způsob přepravy či s sebou na expedici vezme jako doprovod celou rodinu.

Všechny jmenované atributy jsou charakteristické pro vedoucího expedic, průkopníka, publicistu, fotografa a spisovatele Leoše Šimánka.

Jeho cestu životem doprovázejí fakta, vedle kterých může náš osud vypadat nezajímavě a všedně.

Záznam přímého přenosu křtu nové knihy cestovatele Leoše Šimánka s názvem Cesty za dobrodružstvím.

Posted by Český rozhlas Hradec Králové on 18. prosinec 2015


O jedinečných zážitcích za svých cest a expedic napsal už jednadvacet knih, je občan tří států, ale ze všech tří pasů nejraději používá ten kanadský, který je údajně nejuniverzálnější.

Leoš Šimánek má také dva domovy: český v Podkrkonoší a kanadský v Severozápadních Teritoriích, ve vlastnoručně postaveném srubu u jezera, pronajatém od státu na devadesát devět let.

Čtěte také


Zvětšit mapu
autor: KLO
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...