Vladimír Burjánek: Zdání klame

8. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Starší žena s brýlemi drží v rukou lízátko ve tvaru srdce
0:00
/
0:00

Marná sláva, roky se na nás podepisují jak po duševní, tak i fyzické stránce. Pravda, jsou jedinci, kteří se z tohoto pravidla vymykají. Do psychického stavu jim člověk na první pohled nevidí, tak je posuzujeme podle fyzické kondice, zjevné na první pohled. 

Obvykle se konečné hodnocení, po dotazu - kolik vám je roků - vejde do konstatování, no to ale nevypadáte, jak to děláte? Někdo má smůlu, ve čtyřiceti vypadá na zachovalého šedesátníka a druhá v šedesáti na fešnou čtyřicátnici.

Starý muž

Možná proto si řada celebrit pořizuje své „koloušky", tedy mladinké chlapce k životní pouti. O mužích, kteří zvolí stejný postup korunovaný mladou žínkou v domácnosti, říká můj soused. Chudák, za pět let neudrží ani ponožku.

Jak člověk vypadá a jak je fit, o tom rozhoduje to, jaký život si zvolil a co dělal. Někdo na sebe dbá, jiný se tak říkajíc neudržuje.

O prospěšnosti té první možnosti mi nedávno povídala známá zdravotní sestra. Přišla k nim do ordinace na první pohled dáma. Stáří - dost přes 90, paní načesaná, nalíčená usměvavá. Po prohlídce sestra oznámila datum příští návštěvy. Po chvilce, zvyklá jednat se seniory, zvýšila hlas a ptá se znovu paní. Chcete napsat lísteček, kdy příště? Já slyšela a nemusíte křičet, dala jsem si to už do mobilu, řekla téměř stoletá dáma a sestře spadla čelist. Inu - zdání klame.

Spustit audio

Související

  • Vladimír Burjánek: Nevěra

    Z filmů, divadla a hlavně ze života víme, že provozovat lidově řečeno zahýbání, nebo také házení za voj, je veliké riziko. Někteří lidé jsou v tomto směru nepoučitelní.

  • Vladimír Burjánek: Sádra

    Náš malý vnuk si naštípl při týdenním hokejovém kempu v závěru prázdnin nohu. Nacvičovali rychlou jízdu k mantinelu a tam zabrzdit, což kluk nezvládl dobře.

  • Vladimír Burjánek: Pozdravna

    Kdykoliv jsem šel jako děcko s babičkou a někoho jsme ve vsi potkali, už předem mi říkala, hezky pozdrav. A tak v mládí bývalo zvykem, že děti ve vesnici zdravili dospělé.