Václav Souček: Výměna

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ursula von der Leyenová
0:00
/
0:00

Ekonomický expert Tomáš Sedláček je populární jak čerstvý chleba s dobrým máslem, a umí „hřebík na hlavičku“ nejen trefovat, ale i posoudit, kdo má v prstech hřebík, a kdo v ruce kladívko. 

Jeho věta o tom, že EU kašle na lásku a stačí jí obchodovat, aby všechno fungovalo, je shrnutím v kostce obšírných esejí četného sboru politologů o záměrech, cílech, a personálních obměnách správního aparátu evropského kontinentu, aby se udržel v chodu.

Výměnu v čele EK odstartovalo těsné hlasování, jemuž předcházelo i výjimečně hlasité, televizemi převzaté varování z poslaneckých lavic o tom, že „peklo chudých tvoří ráj pro bohaté, v čemž bude nová tvář pokračovat“.

Ursula von der Leyenová

O patrný schod výš se odehraje podobný kus za účasti vládnoucích, rozhodujících, a anonymních finančních konglomerátů, o jehož průběhu nebude mít veřejnost dostatek informací.

Ale i kdyby je nakrásně měla, bude se muset spokojit s tím, že láskyplné vztahy i nadále zastoupí studenokrevný obchod, a fungovat to bude - jak pravil výše uvedený ekonom.

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související