Václav Souček: Jednou týdně

Přítel Vladimír si naordinoval jednou týdně v pondělí dietu o vodě a chlebu, za měsíc chléb opustil, a pondělní hladovky si tuze chválil.

Čtěte také

Nejmenovaná zpěvačka znamenité pověsti drží už pěkných pár let jarní očistnou kůru - o vodě zůstává několik dnů po sobě. Musí mít festovní organismus, ještě nikdy nezkolabovala.

Autor těchto vět zůstává odkázán v koronavirové době na ústní vyjádření k aktuálním událostem jednou týdně; po pravdě, je to dieta bolestná, protože zvyk je železná košile a ústa svrbí. Nicméně nezbývá, než hrozbu šířené nákazy, jakož i roušky a nastolovaná epidemiologická opatření respektovat.

Čtěte také

Vzpomíná tedy K. H. Borovského a holiče Kukulína, jenž svěřoval své pochybnosti o oslích uších do vrby a útěšně naslouchá mrmlání spoluobčanů nad rostoucím houfcem nezničitelných elit, jimž se z existenčního výsluní prostě nechce.

Před závěrem pro dnešek; máme aktuálně nejhorší kovidová čísla v EU, což vypadá jako průšvih. Dlužno ovšem vzít na vědomí, že každá statistika je přesný souhrn nepřesných čísel.

A v tomto týdnu porodila jiná zpěvačka - bez komplikací a během deseti minut - krásnou zdravou holčičku.

Takže nebojte, nic nekončí.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

  • Václav Souček: Rodina

    Ve spřízněném východoslovanském jazyku dodává přízvuk na první slabice slovu „ródina“ širší význam. U nás se obecně vžilo úsloví, že rodina je základem státu. 

  • Václav Souček: Žezlo

    Miloš Kopecký kdysi charakterizoval usilování o moc stručně. Na otázku „Co považujete za nejsnadnější záležitost na světě?“ odpověděl „Vládnout v Čechách.“

  • Václav Souček: Jako šálek čaje

    Můžete, nebo nemusíte nalézt zalíbení v programových prohlášeních, heslech, ideologii, formách a představitelích. Na to máme každý svoje gusto.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?