Václav Souček: Strachy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jak přemoci svůj strach?
0:00
/
0:00

Největší obavy má člověk odjakživa z nepoznaného nebezpečí. V březnu tohoto roku strach z nového druhu epidemie bezohledně vstoupil do našich životů a zmizet nehodlá ani v půli léta, navzdory všemožným opatřením na ochranu zdraví a ekonomické prosperity.

Ekonomové prý mají ve zvyku věřit v nejlepší, ale připravovat se na nejhorší; jenže v co věřit, a na co se připravovat, když zemi fakticky vládnou epidemiologové, a ukazuje se, že je to železná nutnost?

Čtěte také

Aby poznámka ke dni příliš nezbytněla do šířky, tak hodlá připomenout, jak čelili podobným situacím naši předkové; bez ohledu na nová nepoznaná nebezpečí museli ráno vstát, nakrmit, podojit, chopit se práce, postarat se o skromné živobytí pro sebe a pro děti, a večer si zopakovat péči o čeládku. Den za dnem, pořád dokola.

A mezi neodkladnými povinnostmi se mohli strachovat z nepoznaného, tak jako my dnes. Jen na to měli méně času.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?