Václav Souček: Pocity příjemné a opačné

Ve stejný den, kdy se sejdou v podstatě konkurenční muzikantské party v jediné hospůdce u prostřených stolů a v pozitivní náladě, aby se navzájem potěšily pod heslem „muzikanti sobě“, zkalí příjemné pocity tragický požár ve Vejprtech, ale bohužel i prudké zahoření jednoho z panelů politické diskuze.

Dosavadní, mnohdy všelijaká slušnost, seznala v televizní ukázce, co je to dostat hadrem na podlahu přes obličej. Schází síla se k oné ohnivé exhibici vracet komentářem, nebo rozborem příčin; sílí ale nehlasná touha na podobné způsoby co nejdříve zapomenout.

To kdyby se měly nadále vyskytovat u znesvářených politických protivníků, tak zejména - a nedejbůh - mezi přáteli.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.