Václav Souček: Rodina

Ve spřízněném východoslovanském jazyku dodává přízvuk na první slabice slovu „ródina“ širší význam. U nás se obecně vžilo úsloví, že rodina je základem státu. 

Klobouk dolů před odstoupivším předsedou lidovců M. Výborným, ve složité situaci dal přednost rodině před kariérou. Nový předseda M. Jurečka rovněž příkladně preferuje rodinné vztahy a vazby, a dokládá to (nejenom) zdařilými genetickými výsledky.

Čtěte také

Lze předpokládat, že vícečlenné rodiny budou jeho slibnému projevu po zvolení voličsky fandit… vystoupí-li KDU - ČSL právě proto ze stínu rádoby semknuté opozice, zůstává otázkou.

Většinová množina komentářů možná právě proto zmiňuje období do příštích voleb jako další čekání na nového Josefa Luxe.

A tento komentář vzpomíná s úctou na někdejší titulní stránku celostátního tisku z pera kreslíře a filozofa Vladimíra Renčína, postihující neutěšený nepořádek v domácnosti rezignovaným dovětkem přihlížejícího otce: „Odpusť, státe, že i naše rodina je tvým základem…“.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.