Václav Souček: Vítr v kapse

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vítr lámal stromy a ničil střechy. Nejvíc práce měli hasiči na Náchodsku a Hradecku
0:00
/
0:00

Ještě že prudké povětrnostní změny postihují celé kontinenty, jinak bychom my Češi mohli žehrat na věčnou smůlu. Ještě si pamatujeme hurikán Kyril, a čerstvě máme za sebou vichřici Sabine s následky, jaké dávají kromě škod na majetku vzniknout příkladné lidské solidaritě - obec Rohozná je toho dokladem.

Pochopitelně si také postěžují pojišťovny, kterým následně vymete Sabina účty, i náhrady pojistného budou nemalé. Inu - nikdo nechce na podnikání prodělávat - a pojišťovnictví je dlouholetým dokladem úspěšného podnikání.

Silný vítr lámal stromy a bral střechy, hasiči se nezastavili - Volanov

Ale ani ten, komu nezkřivila Sabina na venku zaparkovaném autě ani stěrač, nezůstane stranou jistého způsobu solidarity; o navýšení zákonného, povinného pojištění s ním nikdo diskutovat nemíní, i kdyby nejezdil a zůstal „neškodný", bude stručně obeznámen v mediálních zdrojích a novým výměrem pojistného s omluvným dovětkem.

Tak se Sabina zaslouží sekundárně o solidární spoluúčast; respektive způsobí vítr i v jeho kapse.

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související

  • Václav Souček: Rodina

    Ve spřízněném východoslovanském jazyku dodává přízvuk na první slabice slovu „ródina“ širší význam. U nás se obecně vžilo úsloví, že rodina je základem státu. 

  • Václav Souček: Ego

    Konzervativci drtivě vyhráli a premiér slíbil vrátit Britům sebedůvěru. EU bude vlivného a s přispívajícího člena postrádat, a čeká ji přechodné období nových dohod.

  • Václav Souček: Křivé

    Už to tak chodí, že když otevřete počítač, z prvního místa na Vás zaútočí skandální zprávy. Osvědčený recept, jak zaujmout a pěkně si v té špíně zabrouzdat.