Václav Souček: Křivé

Už to tak chodí, že když otevřete počítač, z prvního místa na Vás zaútočí skandální zprávy. Osvědčený recept, jak zaujmout a pěkně si v té špíně zabrouzdat. Vypadá to, jako by proti tomu nebylo úniku. 

A teď konkrétně. Pěkných pár podzimních sezón, pěkných pár pátků - respektive sobot - se těší divácké přízni televizní tance, moderované Markem Ebenem a Terezou Kostkovou. Není tedy divu, že se může někomu moderátorská dvojička okoukat.

Záhadou zůstává, že stejně vytrvale kdosi smáčí novinářský brk v kalamáři s černým inkoustem a soustavně třísní zejména náprsenku Marka Ebena. Přičemž někdejší „Váleček“ desítky let vyniká v tomto oboru příkladnou noblesou, nevšední nápaditostí, a příjemným, neagresivním humorem.

MFF Karlovy Vary

Hledat, najít, a zveličovat výhrady k jeho prezentaci je úkol hodný středověkého katova pacholka. Pokud takové zaměstnání u mistra popravčího oprostíte o oba přívlastky, zůstane to podstatné - jméno.

Autorovi je velmi líto, že v hodnocení podobně urputných hodnotitelů nemůže být alespoň přibližně zdvořilý. Hlásí se tedy závěrem k dobře míněné radě anonymního moravského vinaře: rovnat možeš enem křivé.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.