Václav Souček: Virus

Shodou okolností se i Evropa dočkala nechtěné zásilky „hedvábnou stezkou“ v nepříjemné podobě. A protože v tom nejsme sami, tak „několik málo pár slov“, jak by řekl Švejk Josef blahé paměti: klid, a nohy v teple.

Čtěte také

Koncentrovanou pozornost musí vykázat - a vykazuje - zdravotnictví, a jeden každý/každá by si měl hledět řádné prevence a osobní hygieny, neboť se rovněž dostavilo každoroční chřipkové období. Záludné infekce číhají na příležitost u každého většího hloučku, natož pak v hromadné dopravě a v průvodech poutníků mezi regály obchodních řetězců.

Zatím je snazší potkat někoho zahaleného kapucí od mikiny a v gatích napůl žerdi, než maminu s kočárkem a s rouškou v obličeji.

Dokud se nepotvrdí, že máme dostatek protilátek, nepodceňujeme prevenci

Jako obvykle se šíří obavy z nepoznaného rychleji, než virus sám. Tak pro chytlavé šiřitele blízké bulváru mírně obmyslné, a víceznačné podotknutí: alespoň kapesník před ústa, než mediálně kýchnete. Není třeba udržovat paniku, fámy se beztak šíří rychleji.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.