Václav Souček: Virus

Shodou okolností se i Evropa dočkala nechtěné zásilky „hedvábnou stezkou“ v nepříjemné podobě. A protože v tom nejsme sami, tak „několik málo pár slov“, jak by řekl Švejk Josef blahé paměti: klid, a nohy v teple.

Čtěte také

Koncentrovanou pozornost musí vykázat - a vykazuje - zdravotnictví, a jeden každý/každá by si měl hledět řádné prevence a osobní hygieny, neboť se rovněž dostavilo každoroční chřipkové období. Záludné infekce číhají na příležitost u každého většího hloučku, natož pak v hromadné dopravě a v průvodech poutníků mezi regály obchodních řetězců.

Zatím je snazší potkat někoho zahaleného kapucí od mikiny a v gatích napůl žerdi, než maminu s kočárkem a s rouškou v obličeji.

Dokud se nepotvrdí, že máme dostatek protilátek, nepodceňujeme prevenci

Jako obvykle se šíří obavy z nepoznaného rychleji, než virus sám. Tak pro chytlavé šiřitele blízké bulváru mírně obmyslné, a víceznačné podotknutí: alespoň kapesník před ústa, než mediálně kýchnete. Není třeba udržovat paniku, fámy se beztak šíří rychleji.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.