Václav Souček: Nedopatření

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miroslav Toman
0:00
/
0:00

Novinový titulek „Rusové nepustili Tomana…" je toho druhu, že člověka píchne u srdce, ale je třeba ho dočíst: Rusové nepustili letadlo našeho ministra zemědělství s doprovodnou delegací do Tatarstánu. 

Ministr zahraničí Petříček si pospíšil s konejšivým komentářem, že jde pouze o administrativní nedopatření - to aby se občánek zbytečně neznepokojoval, neboť těch nedopatření ve vztazích s mocným dubiskem tam na východě je nějak víc, než je záhodno.

Čtěte také

Coby nedopatření se náhle vyjevilo umístění pomníku maršála Koněva v jedné pražské části, uvažovaný pomník jiné části osvoboditelů v jiné pražské části, jakož i starostlivé výměny názorů všemožné úrovně v médiích.

„Komu Pánbůh ouřad, tomu rozum", říkávali naši předkové k podobným nedopatřením, a také „Mnoho povolaných, málo vyvolených".

O nepovolaných naše mudrosloví taktně mlčí.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.