Režisérka Pavlína Moskalyková se po návratu z USA těší na české Vánoce se všemi tradicemi a zvyky

11. prosinec 2023

Režisérka a scénáristka Pavlína Moskalyková se po mnoha letech života ve Spojených státech nedávno vrátila do Čech. A o druhé adventní neděli nám přišla povědět, jak se těší na české Vánoce prožité v Podkrkonoší se všemi tradicemi a zvyky, které k nim patří.

I když Pavlína Moskalyková hodně do Čech jezdila za prací i za rodinou, 30 let života v Los Angeles - to se člověku Amerika dostane hodně pod kůži. I americký způsob oslav Vánoc a Nového roku či prožívání Adventu. Přivezla si něco z toho také sem do Čech?

Čtěte také

Svoji "kotvu" má v našem kraji. Na Náchodsku, blízko Babiččina údolí, tráví i letošní Advent a prožije Vánoce, ostatně jako už tolikrát. Jaké jsou vzpomínky na "venkovské" Vánoce tady u nás?

Jako scénáristka a režisérka je Pavlína Moskalyková tady u nás podepsaná především pod televizními seriály a filmy. Patří k nim například Četnické humoresky nebo Dobrodružství kriminalistiky. Ale ani v Americe nezahálela. Režírovala filmy jako Visions of America, Babies for babies a další. A uspěla i jako developerka nemovitostí v exkluzivních čtvrtích Los Angeles.

Pavlína Moskalyková Solo

Celý rozhovor Romany Joudalové s režisérkou a scénáristkou Pavlínou Moskalykovou si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

autoři: Romana Joudalová , baj
Spustit audio

Související