Láska prochází žaludkem! Vysíláme z festivalu kuchařského a cukrářského umění Gastro Hradec

28. březen 2019

Další březnový přímý přenos jsme připravili na čtvrtek 28. března, kdy se v královéhradeckém Aldisu koná 24. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění a 14. ročník mistrovství republiky kuchařů a cukrářů s mezinárodní účastí Gastro Hradec Vitana cup 2019.

Během dopoledního vysílání vám moderátorky Zdena Kabourková a Jitka Slezáková představily osobnosti, které byly u úplného začátku tohoto kulinářského svátku.

Co vás na letošním Gastru čeká? XIV. ročník mistrovství republiky kuchařů a cukrářů, XXIV. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí.

Připraven je i IV. ročník akce Chuť Itálie a středomoří, která je zaměřena na věhlasnou italskou a středomořskou gastronomii v podobě ochutnávek delikates, pokrmů, vína, koktejlů, kávy a těstoviny připravené na ohni s vodkou ve velkém kole sýru grana padano.

Zajemci se mohu také zúčastnit barmanského edukativního workshopu, odborných prezentací s ochutnávkami nebo prezentace o historii využití česneku v kuchyni i lidovém léčitelství.

Zleva: Jitka Slezáková, Jaroslav Runštuk a Zdena Kabourková na festivalu gastro Hradec 2019

Odpoledne pak proběhne soutěž o nejlepší svíčkovou omáčku Chuť Česka. Ochutnává a hodnotí veřejnost.

V programu nechybí vystoupení našich předních, mediálně známých, odborníků. Určitě je na co se těšit, přijďte si zasoutěžit.

Dvě medaile přivezly budoucí novopacké cukrářky ze světové soutěže v Lucembursku

Studentky novopacké střední školy gastronomie a služeb uspěly na světové soutěži v Lucembursku

Studentky novopacké střední školy gastronomie a služeb uspěly na světové soutěži v Lucembursku. Tam soutěžili cukráři ze 75 zemí světa. Dívky přivezly stříbrnou a bronzovou medaili. Tímto úspěchem škola rozšířila celkový počet medailí ze světových soutěží na 16.

To vše uvidí návštěvníci, kteří přijdou. A pokud to nestihnou, stačí, když si naladí Český rozhlas Hradec Králové.

Kromě toho, že jsme představili zajímavé osobnosti, nahlédli jsme také pod pokličku několika šéfkuchařům a poradili vám, jak slavnostně upravit stůl. Nechyběly ani recepty a rady, bez kterých se žádný pořad o vaření a lidech, kteří se mu věnují, určitě neobejde.

Příjemný poslech!


Zvětšit mapu

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?