Je spousta možností jak upravit kuřecí kapsu. Zkuste plněná prsa se špenátem a šťouchané brambory

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sametový kuřecí závitek plněný sýrem a špenátem
0:00
/
0:00

Máte rádi kuřecí maso? Někdo dává přednost grilovanému kuřeti, jiný má rád kuřecí kousky v nějaké směsi. My pro vás ale máme jiný tip! Zkuste s námi plněná kuřecí prsa. Nebudete litovat.

Kuřecí prsa jsou tím nejdietnějším kouskem z celého kuřete. Jejich příprava je jednoduchá, mají však sklony k vysušení. Pokud je ale naplníte, zůstanou krásně šťavnatá. Náplň můžete různě obměňovat. Kombinaci se špenátem si ale určitě zamilujete.

Suroviny:
600 g kuřecích prsou, 300 g mraženého listového špenátu, 250 ml kuřecího vývaru, 80 g tučného krémového tvarohu, 100 ml mléka, 1 cibule, 2 lžíce másla, 2 lžíce olivového oleje, 2 lžíce škrobu (Solamyl), 1 lžíce mletých lískových oříšků, sůl, pepř, muškátový oříšek

Postup:
Špenát necháme rozmrznout a vymačkáme z něj přebytečnou tekutinu. Cibuli oloupeme a nasekáme nadrobno. V kastrolu pak rozehřejeme lžičku másla, přidáme cibuli a necháme ji zesklovatět. Vmícháme špenát a krátce podusíme. Ochutíme solí, pepřem a špetkou muškátového oříšku.
Kuřecí prsa očistíme a osušíme. Nařízneme je podélně a plníme směsí dušeného špenátu, tvarohu a lískových oříšků. Kapsy zajistíme proti otevření špejlí nebo jehlou. Z obou stran je dochutíme pepřem a solí.
V nepřilnavé pánvi rozpálíme olej a kuřecí kapsy v něm opečeme dozlatova z obou stran. Přidáme vývar a dusíme asi 20 až 25 minut do změknutí.
Uvařené brambory scedíme a rozmačkáme šťouchadlem. Přidáme zbytek másla, mléko a dochutíme solí a muškátovým oříškem. Hotové kuřecí kapsy vyjmeme a zbylý vývar se šťávou zahustíme škrobem.
Kuřecí kapsy pak podáváme se a šťouchanými brambory.

Kuřecí prsa považují mnozí za jednu z nejpřeceňovanějších a současně nejméně doceněných surovin. Jak je to možné?

Kuřecí prso plněné špenátem s bramborovými škubánky

Jsou tak univerzální, až jsou nudná, protože jich je všude moc. Náš recept na plněná kuřecí prsa se špenátem a bramborovou kaší vás ale jistě nezklame.

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...