Americkým západem - pěšky a na koních od Mexika do Kanady

8. září 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Americkým západem - pěšky a na koních od Mexika do Kanady

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Český rozhlas Hradec Králové pro vás připravil pětidílnou četbu na pokračování z knížky Leoše Šimánka - Americkým západem - pěšky a na koních od Mexika do Kanady. Rozhlasová úprava a režie Pavel Krejčí. Čte Vladimír Čech. Natočeno v roce 2006.

Další v řadě kvalitních obrazových publikací se strhujícím vyprávěním cestovatele Leoše Šimánka sugestivně líčí cestu z Mexika přes Pacifik Crest Trail - pacifickou hřebenovku k pohoří Severních Kaskád ve státě Washington až do Kanady.

Miluji hory, divočinu, dobrodružství. A zažít to společně s manželkou a dětmi je pro mne absolutní štěstí!
Leoš Šimánek, cestovatel a dobrodruh

Za pomocí fotografií působivě přibližuje Leoš Šimánek vyprahlé pouště jižní Kalifornie, rozlehlé louky a divoké lesy gigantických pohoří Sierry Nevady. Při svém putování si všímá všech přírodních krás i rozmanitých divokých zvířat.

Americkým západem - pěšky a na koních od Mexika do Kanady

„Na začátku sedmdesátých let jsem poprvé vyjel do Ameriky, kde jsem v horách Yosemitského národního parku parku narazil na Pacific Crest Trail. Tato koňská cesta začíná na mexické hranici, vede třemi západoamerickými státy - Kalifornií, Oregonem a Washingtonem, a po 4 250 kilometrech končí na hranici kanadské," popisuje své okouzlení tamní krajinou Leoš Šimánek.

Čtěte také

A hned doplňuje: „Mohu každému, kdo se vydá na západ Ameriky, doporučit, aby si s sebou vzal pohorky a batoh s výzbrojí a urazil z těch čtyř tisíc kilometrů větší či kratší úsek, kdyby neměl možnost stezku projít či projet na koni celou jako my."   

Vyvrcholením po této 4000 km dlouhé cestovatelské pouti je naprostá divočina mezi fascinujícími Kanadskými třítisícovkami.

Šimánkovy popisy a postřehy doplněné fotografiemi jsou tak věrné, že máte dojem, že jste navštívená místa viděli na vlastní oči.

Americkým západem - pěšky a na koních od Mexika do Kanady
autoři: Leoš Šimánek , baj
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.