Ženy ať jsou samy sebou a chlapi gentlemani, říká s úsměvem nejkrásnější muž světa Dominik Chabr

16. prosinec 2022

Až z dalekého indonéského ostrova Bali přivezl Dominik Chabr do České republiky titul nejkrásnějšího muže světa Man of the Year 2022. A v pátek 16. prosince ukázal ceny také Ladě Klokočníkové a všem přítomným v rozhlasové kavárně District V. v Havlíčkově ulici v Hradci Králové.

Vítězem mezinárodní soutěže Man of the Year (Muž roku) na indonéském ostrově Bali se letos v srpnu stal osmadvacetiletý Čech Dominik Chabr. V české soutěži Muž roku loni skončil třetí, a díky tomu se do Indonésie kvalifikoval. Druhý za Dominikem Chabrem se umístil reprezentant Vietnamu, třetí byl zástupce Ukrajiny.

Nemám rád, když je někdo namyšlený, i kdyby vyhrál nevím co. Každý by měl být normální a pokorný, to je dnes moc důležité.
Dominik Chabr, nejkrásnější muž světa

Soutěžící se předvedli při různých módních přehlídkách, prezentovali národní kroj, součástí hodnocení byl i rozhovor nebo představení. Chabrův národní kroj připravila návrhářka Anna Tejklová a zdobily ho národní znaky spolu s drahými kameny.

„Mým oblíbeným sportem je hokej, který hraji od svých čtyř let. A věřím, že mne bude bavit až do konce života.“

„Jak si představuji nejkrásnější ženu světa? Říká se, že je 100 lidí a 100 chutí, každý má jiné představy. Ale já mám rád, když je holka normální, je sama sebou a na nic si nehraje. A když mají s partnerem nějaké společné zájmy, bude inteligentní a bude se chtít dál rozvíjet, tak to je podle mne ta pravá.

Čtěte také

„A stoprocentně by každý muž měl být gentleman. Myslím si, že se to dnes bohužel hodně vytrácí. Třeba už jen podržet dveře při vstupu do místnosti ženě udělá radost. Třeba i jen takové maličkosti by měli mít chlapi v sobě a dodržovat je. A každý by se měl o sebe trochu starat, pečovat o sebe a své tělo. Ve 21. století to k životu patří.

„Je důležité mít dobré přátele, kteří vás podporují a vždy vám pomohou. Vím, že se na ně mohu spolehnout, když budu potřebovat. On mi poradí a řeknou svůj upřímný názor, já si těchto lidí vážím. A není takových dobrých přátel mnoho. Můžete mít kolem sebe spoustu lidí, ale těch opravdových přátel je málo.

„Podle mne by se celebrity měly chovat stejně jako obyčejní lidé. Já nemám rád, když je někdo namyšlený. I kdyby vyhrál nevím co, ale bude se chovat jako frajer, tak já se s takovým člověkem nechci bavit. Každý by měl být normální a pokorný, to je dnes moc důležité. Když někdo slušně přijde, rád se s ním vyfotím, popovídám si s ním a odpovím mu. Takoví by měli lidé být.

Celý rozhovor Lady Klokočníkové s nejkrásnějším mužem světa Dominikem Chabrem si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.