Zemědělský den s Českým rozhlasem Hradec Králové. Oslava poctivé práce našich farmářů

14. červen 2019

V pátek 14. června 2019 jsme nabídli v rozhlasovém vysílání to nejlepší z východočeského zemědělství a představíme úspěšné zemědělce našeho regionu a také regionální potraviny. 

Mezi 9:00 a 12:00 jsme pro vás v přímém přenosu vysílali z druhé největší zemědělské výstavy v republice - ze Zemědělského dne v Mžanech u Nechanic.

Od mikrofonů vás přivítaly Lada Klokočníková a Zdena Kabourková.

Široké veřejnosti se představí v provozních podmínkách s jakými technologiemi a technikou se vytváří kvalitní české potraviny. 

Samozřejmě došlo i na tolik diskutované sucho a nedostatek vody, zeptali jsme se, jak je to s dotacemi a nechyběly ani novinky v zemědělství.

Po celý den pro vás máme také připravenou soutěžní otázku - za její zodpovězení na tři z vás čekají dárkové balíčky regionálních potravin.

Oslava poctivé práce našich farmářů
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.