Zemědělcem v Africe se staly děti z mateřské školy. Sklidily úrodu v Safari Parku Dvůr Králové

23. září 2018 15:10

Byla nebyla jedna zahrádka a v ní malé děti pěstovaly zeleninu. Takhle nějak by mohla začít zpráva o tom, že kluci a děvčata z Mateřské školy Roháčova ve Dvoře Králové nad Labem obohatili zásoby kuchyně místního safari parku o první část své úrody.

Fazole, mrkev nebo dýně z jejich záhonků jsou samozřejmě v bio kvalitě a pochutnají si na nich třeba lidoopi. Sympatickou zahrádku i malé farmáře objevila reportérka Dana Voňková v dětské části královédvorského safari parku.

Děti za odměnu přespaly v ZOO. A pořádně si noční atmosféru užily!

Skautský slavnostní oheň rozhodně neslouží k opékání špekáčků

Táborákem, večerní procházkou pavilonů a noční jízdou po Safari - tak se loučily děti z Darwinovy stanice královédvorské ZOO se školou. Ilona Kratochvílová a Tomáš Hajnyš připravili v ZOO atraktivní program, který by mohl závidět leckterý dospělý.

Sympatickou spolupráci navázal v loňském roce Safari Park Dvůr Králové s místní mateřskou školou v ulici Roháčova. V rámci environmentálního vzdělávání převzaly děti do své péče malou zahrádku přímo v areálu safari parku s několika záhony afrických plodin. Teď sklidily úrodu, kterou ošetřovatelé nakrmí šestici šimpanzů.

Učit děti vstřícnému vztahu k přírodě a zvířatům je jedním z hlavních úkolů zoologických zahrad. Díky práci na svěřené zahrádce si děti vyzkoušely, jak se pěstuje zelenina, co vše je k tomu potřeba umět a znát a jaká zvířata se jí pak mohou nakrmit. Velmi jednoduše se nám tak podařilo skloubit vzdělávání, zábavu a užitečně strávený čas dětí,“ popisuje program s názvem Zemědělcem v Africe Markéta Grúňová, jež má ve dvorském safari parku na starosti environmentální vzdělávání.

Zemědělcem v Africe se staly děti z Mateřské školy Roháčova ve Dvoře Králové nad Labem

Na několika záhonech děti vysadily dýně, fazolky, batáty nebo mrkve a pravidelně je chodily zalévat, plít a okopávat. Závěrem pak úrodu sklidily a předaly na oddělení výživy, kde se dozvěděly, jak se připravuje krmivo nejen pro šimpanze.

Celá spolupráce byla od začátku až do konce skvěle připravena a přinesla velký ohlas jak u dětí a učitelů, tak u rodičů. Už teď přemýšlíme, co s dětmi pro zvířata vypěstujeme příští rok,“ uzavírá Martina Kvochová, učitelka z MŠ Roháčova.

autoři: Dana Voňková , baj
Spustit audio

Související