Václav Souček: Řetěz

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Řetězy používané především pro důlní účely
0:00
/
0:00

Krize způsobená koronavirem dostala některé z našich malých firem na dno existence, neřkuli k bankrotu. Aktuální vláda čelí za dramatického použití prostředků státního rozpočtu tomu nejhoršímu a schytává za to co proto od opozice, včetně obvinění, že si kupuje volební hlasy. 

Ale zkusme se vrátit k pojmu „krize“; není to číslo jednotné, nýbrž množné. Je - a bude to řetěz k r i z í, seriál, postihující citelně i velké, prosperující firmy.

Čtěte také

Mluví se polohlasem i o mladoboleslavské Škodovce s novým šéfem a novým záměrem dominujícího přeshraničního koncernu, a to nemusí být poslední krok strategických opatření nadnárodních financí.

Naproti tomu se populární Tour de France letos pojede, neboť je do ní nainvestováno více, než kdy jindy, včetně preventivních opatření k ochraně zdraví cyklistů i diváků. Proběhne tedy tradiční demonstrace odhodlání ducha a síly těla, přenášené na zadní kolo - řetězem. S ohnisky virové nákazy to přitom může být ze dne na den jiné.

Poněkolikáté je třeba připomenout si, že každý řetěz je silný jen tak, jako jeho nejslabší článek. Nedejbože články.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.