Václav Souček: Alternativy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Čerpací stanice
0:00
/
0:00

O nepříjemné zprávy v těchto dnech není nouze, ale i ty příjemnější nesou nádech pochyb; náleží k nim natěšené oznámení o klesajících cenách ropy na světových trzích.

Cena mazlavého zlata na burze prodělala vysokou horečku, a Saúdové se postarali o to, že dalším těžařům zvýšená teplota zůstává.

Čerpací stanice (ilustr. foto)

Že by podobným tempem padaly ceny na našich benzinkách, o to nemusíte mít starost. Dosud sestupovaly po halířích, opatření proti koronaviru je popoženou jen mírně.

A teď z jiného konce: Lesy ČR prodělaly vloni po kalamitách a kůrovci miliardu, pracně odtěžené dřevo nemělo odbyt. Kdyby to mělo trvat další léta, může vyvstat na obzoru tolik propagovaných a drahých ekologických alternativ ještě jedna, kdysi už vyzkoušená - auta na dřevoplyn…

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová