Václav Souček: Opakování

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a americký prezident Donald Trump ve Washingtonu
0:00
/
0:00

Opakování je otravné, únavné, ale (jak vidno) i nezbytné. 

Momentální epidemie viru, hrozící pandemií, zavalila jak sněhová lavina jiné události nepominutelného významu. Mimo jiné i sporný návrh na řešení palestinsko-izraelského soužití; návrh z dílen USA a Izraele na řešení postupné, který se nejen Palestincům jeví jako řešení potupné.

Karel Schwarzenberg, exministr zahraničí, poslanec TOP 09

Karel Schwarzenberg, věkem úctyhodný senior světové diplomacie, to komentoval zdvořile, leč výstižně; přirovnal parcelaci opomíjené Palestiny k někdejšímu Mnichovu, k jednání „o nás bez nás“. Použitý příměr Chuchle a Prahy už byl jen vtipnou nadstavbou.

A že trefil hřebík na hlavičku, o tom svědčí následné rozvrstvení názorů našich pravicových stran; nechybí ani srovnávání s výhradami KSČM. Ale že by seriózní kritika silového jednání mocných politiků tohoto světa měla být automaticky považována za kacířskou řeč…?

A tak znovu nabádá k pozornosti to otravné opakování: je třeba naslouchat tomu, k d o co říká, ale především přemýšlet o tom, c o kdo říká.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.