Václav Souček: Opakování

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a americký prezident Donald Trump ve Washingtonu
0:00
/
0:00

Opakování je otravné, únavné, ale (jak vidno) i nezbytné. 

Momentální epidemie viru, hrozící pandemií, zavalila jak sněhová lavina jiné události nepominutelného významu. Mimo jiné i sporný návrh na řešení palestinsko-izraelského soužití; návrh z dílen USA a Izraele na řešení postupné, který se nejen Palestincům jeví jako řešení potupné.

Karel Schwarzenberg, exministr zahraničí, poslanec TOP 09

Karel Schwarzenberg, věkem úctyhodný senior světové diplomacie, to komentoval zdvořile, leč výstižně; přirovnal parcelaci opomíjené Palestiny k někdejšímu Mnichovu, k jednání „o nás bez nás“. Použitý příměr Chuchle a Prahy už byl jen vtipnou nadstavbou.

A že trefil hřebík na hlavičku, o tom svědčí následné rozvrstvení názorů našich pravicových stran; nechybí ani srovnávání s výhradami KSČM. Ale že by seriózní kritika silového jednání mocných politiků tohoto světa měla být automaticky považována za kacířskou řeč…?

A tak znovu nabádá k pozornosti to otravné opakování: je třeba naslouchat tomu, k d o co říká, ale především přemýšlet o tom, c o kdo říká.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

  • Václav Souček: Centrálně

    Že vydání stavebního povolení je neuvěřitelné klubko problémů, a stavba samotná jakbysmet, víme předlouho. 

  • Václav Souček: Eliminace

    Nebyly tou dobou počítače, ani mobily. Hrávali jsme tu bojovou hru ve škole pro ukrácení chvíle; „lodě" se to jmenovalo. Byl k tomu potřeba čtverečkovaný papír.

  • Václav Souček: Pro a proti

    O Silvestru zvěstoval tištěný zdroj, že prokuratura zrušila obvinění slovenského expremiéra. Jiné mocné médium informuje, že zpráva není pravdivá.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.