Václav Souček: Polibek

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Prezident Miloš Zeman a Stanislav Křeček, dlouholetý zástupce ombudsmanky Anny Šabatové
0:00
/
0:00

V době obecného vzbouření pravicové opozice proti všemu, co jen trochu zavání levicovostí, zaujaly tento týden dva jevy - ultramoderní kalhoty exprezidenta Václava Klause a překvapivý průběh voleb ombudsmana Poslaneckou sněmovnou. 

Obouvat se do Václava Klause staršího kvůli výběru odívání je nicotné, zato Úřad ombudsmana může být poslední spásou pro řadového plavce v moři beznaděje úřední vůle.

Když prezident republiky navrhl do této funkce Stanislava Křečka, zdálo se, že opět půjde o ten nepopulární „polibek smrti“.

Stanislav Křeček

Pravicové kluby předem oznámily podporu jiným kandidátům, hnutí ANO nechalo svým poslancům volnou ruku, SPD se přiklonilo k návrhu prezidenta; sečteno a podtrženo, jedenaosmdesátiletý matador s letitými zkušenostmi v oboru ve volbě zvítězil a polibek na rozloučenou obdrželi jiní.

Stalo se, a odestát se nemůže, třebaže o protesty v průběhu, a k průběhu volby žádná nouze. Až v příštích dnech se dozvíme, co všechno si o tom ještě můžeme myslet.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

  • Václav Souček: Žezlo

    Miloš Kopecký kdysi charakterizoval usilování o moc stručně. Na otázku „Co považujete za nejsnadnější záležitost na světě?“ odpověděl „Vládnout v Čechách.“

  • Václav Souček: Eliminace

    Nebyly tou dobou počítače, ani mobily. Hrávali jsme tu bojovou hru ve škole pro ukrácení chvíle; „lodě" se to jmenovalo. Byl k tomu potřeba čtverečkovaný papír.

  • Václav Souček: Pro a proti

    O Silvestru zvěstoval tištěný zdroj, že prokuratura zrušila obvinění slovenského expremiéra. Jiné mocné médium informuje, že zpráva není pravdivá.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?