Václav Souček: Polibek

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Prezident Miloš Zeman a Stanislav Křeček, dlouholetý zástupce ombudsmanky Anny Šabatové
0:00
/
0:00

V době obecného vzbouření pravicové opozice proti všemu, co jen trochu zavání levicovostí, zaujaly tento týden dva jevy - ultramoderní kalhoty exprezidenta Václava Klause a překvapivý průběh voleb ombudsmana Poslaneckou sněmovnou. 

Obouvat se do Václava Klause staršího kvůli výběru odívání je nicotné, zato Úřad ombudsmana může být poslední spásou pro řadového plavce v moři beznaděje úřední vůle.

Když prezident republiky navrhl do této funkce Stanislava Křečka, zdálo se, že opět půjde o ten nepopulární „polibek smrti“.

Stanislav Křeček

Pravicové kluby předem oznámily podporu jiným kandidátům, hnutí ANO nechalo svým poslancům volnou ruku, SPD se přiklonilo k návrhu prezidenta; sečteno a podtrženo, jedenaosmdesátiletý matador s letitými zkušenostmi v oboru ve volbě zvítězil a polibek na rozloučenou obdrželi jiní.

Stalo se, a odestát se nemůže, třebaže o protesty v průběhu, a k průběhu volby žádná nouze. Až v příštích dnech se dozvíme, co všechno si o tom ještě můžeme myslet.

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související