Václav Souček: Reklama a zákazy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Červené víno
0:00
/
0:00

Naši vinohradníci a vinaři jsou - už poněkolikáté - znovu ve střehu. Ministerstvo zdravotnictví vykročilo do boje proti alkoholismu s návrhem tvrdé varianty zákazu reklamy na alkohol, do níž zahrnulo i propagaci vína.

Zdůvodnění je mnohoslovné - odvolává se na negativní působení na děti a mládež - a mírně scestné, neboť sráží dlouholeté a úspěšné pěstitele, šlechtitele a producenty zpátky do stoupy pustého konzumu lihovin.

Čtěte také

Opakovaně dlužno podotknout, že kdyby všechny naše komodity vykročily za třicet let od sametu vzhůru k úspěchům tak jako vinaři, hleděla by konkurence na ČR s neskrývanou závistí.

Zajímavé, že podobná rákoska přísné regulace není uvažována například v oblasti bydlení, nebo dvojí kvality potravin, na to jsme zřejmě krátcí.

Zato o mravopočestnost konzumace alkoholu se pereme papírovými kordy zákazů hlava nehlava.

Pro dnešek doplňující otázka: umíte si představit, že by se podobný nápad zrodil v zemi, která dala světu literární „Zvonokosy“ Maurice Chevaliera?

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.