Václav Souček: Osobní názor

01018114.jpeg
01018114.jpeg

Tiše doutná po do-volbě nových senátorů spor o Jaroslava Kuberu. Líbil by se v křesle předsedy horní komory Parlamentu prezidentu Zemanovi, jenž má ovšem obligátně osobní výhrady vůči komukoliv a čemukoliv. 

Většině těžce zkoušených voličů, jakož i většině těžce zkoušených nevolících by nejspíš rovněž vyhovoval, coby rozumný představitel pravicové politiky; dost možná by se na jeho funkci shodla i většina ostražitých politologů.

Jaroslav Kubera se předlouho prezentuje trefnými osobními názory, které nemusí být dvakrát po chuti těm reprezentantům pravice, které navzdory své menší tělesné výšce značně převyšuje.

Osobní názory jsou však věc zapeklitá. Tiskové oddělení Kanceláře veřejného ochránce práv vydalo prohlášení, že veškerá vyjádření JUDr Stanislava Křečka například k manželství stejnopohlavních párů, instanbulské úmluvě, a podobně, spadají do části agendy, kterou mu aktuální ředitelka tohoto úřadu nesvěřila - a tudíž nechť jsou tato vyjádření považována výhradně za osobní názory JUDr Křečka.

Taková drobná distanc; ale jako byste podali čertovi kropáč.