Václav Souček: Odposlechnuto

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tým hasičů před odletem do Libanonu
0:00
/
0:00

Zatímco se spekulace o možném bezděčném, či spontánním úniku koronaviru z čínských laboratoří množí, úvahy o možné příčině obří exploze v Bejrútu se ubírají opačným směrem; jako reálné se jeví nejen vyšetřování, ale dokonce vyšetření nevídaně tragické pohromy, srovnávané s Hirošimou. 

Solidarita s postiženým Libanonem rázem vystoupala na žebříčku hodnot, ČR reagovala mezi prvními státy a zcela správně, s podobnou zkušeností v zádech s muničními sklady ve Vrběticích.

Český USAR tým odlétá na pomoc do Libanonu

Silná zjednodušení takových událostí veřejné mínění rádo šíří od úst k ústům, tedy fámou. Na každém šprochu je cosi chytlavého - a tak nad otevřenými novinami u trafiky na otázku, cože to tam vlastně bouchlo, zazněla úsečná odpověď jednoho z diskutérů: ledex.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová