Václav Souček: Na zelenou za zelenou energií

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy odpad

Informace, opakovaná titulkem na televizní obrazovce, praví, že podle průzkumu by 17 procent obyvatel ČR bylo ochotno si na zelenou energii připlatit.

Což nutně vede k zamyšlení; kdo zadal a financuje onen průzkum, a jakým způsobem a na jakém vzorku obyvatelstva byl průzkum prováděn? Další pochyby se řadí téměř do průvodu: že by se ochotní rekrutovali z řad těch, kteří díky včasným informacím investovali finance do závratně efektivních solárních polí?

Čtěte také

Kde se potom ony včasné informace zrodily a jakými cestami byly dostupné? Jak se asi k podobné ochotě sedmnácti procent obyvatel staví zbývajících 83 procent?

Princip rozevřených nůžek a ustavičně dělené společnosti je dostatečně známý, aby průměrnému občánkovi naběhla žíla na spánku, nebo při představě dalšího připlácení rovnou zezelenal jako zmíněná energie.

Zmíněná informace o ochotných 17 procentech obnáší jeden nepochybný účinek - dosahuje většinového, a poměrně prudkého hnutí mysli.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser