Václav Souček: Odchody

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Vyčítal byl kytarista, textař, karikaturista a člen skupiny Greenhorns
0:00
/
0:00

Pár slov na rozloučenou není příjemná záležitost, zvlášť, jde-li o souputníky. Kácí se v našem, a nemůže za to kůrovec.

V sedmasedmdesáti odešel do věčných lovišť Honza Vyčítal, muž dvou výrazných talentů, prostořeký kreslíř a báječný vypravěč, pokud můžeme jeho textařskou úrodu vázat do těchto dvou slov. Neměl to v posledních letech nejlehčí se zdravím, maličko zmorousovatěl, ale co si budeme povídat - pokročilý věk má nárok na svoje vrtochy.

Čtěte také

Stejně tak ale uměl rozsvítit náladu jak pětistovku žárovku. Zůstaly písničky, které budou hrát ještě dvě generace, a až nebudou Zelenáči, budou party, které budou hrát Vyčítalovy kousky stejně věrohodně.

Proto na chvíli úkrok do jiné nálady: na duben se chystá ještě jeden slavný odchod, tentokrát rovnou z pódia; Spirituál Q uzavírá své dlouholeté působení celou sérií koncertů v Lucerně.

Dr. Tichota nezůstal nic dlužen svému uvážlivému intelektu a na otázku, které období činnosti souboru považuje za nejúspěšnější odpověděl, že prvních šedesát let.

Tak má vypadat ohlášený odchod, který nikdy odchodem nebude. Což se týká i Honzy Vyčítala.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.