Václav Souček: Kdo sedí na vrbě

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy „Kdo sedí na vrbě, je blázen, nevyřeže-li si píšťalku“ - tak zní odvolávka na citaci z humoristické detektivky Zdeňka Jirotky „Muž se psem“ (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

„Kdo sedí na vrbě, je blázen, nevyřeže-li si píšťalku“ - tak zní odvolávka na citaci z humoristické detektivky Zdeňka Jirotky „Muž se psem“. Dále se v ní podotýká, že zvýšenou popudlivost v takových případech prokazuje ten, komu vrba náleží.

V letošním žebříčku korupce se prý ČR propadla o několik příček, z 38. na 44. místo. Z toho se nestřílí, úplně na chvostu nejsme, za námi je prý Slovensko i Maďarsko.

Čtěte také

Vrásky ovšem naskakují při pomyšlení, že tomu korupčnímu řetězení nesnadno učinit přítrž; a dojde-li na vyšetřování, žaloby, a soudy, končí to na placato rozpačitě, například u kabelek.

Justici není co závidět, proklestit se neprostupnou houštinou spletitých paragrafů a prostudovat metráky spisů až k nezvratnému rozsudku nad šíbry je opravdu pro silné povahy.

Jádro pudla zřejmě spočívá v tom, že - jak vidno z aktuálně vyřezaných „píšťalek“ - v našem právním prostředí rozhodně není nouze o vrby.

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.