Václav Souček: Kdo uteče

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Běhat se dá v každém věku (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Tak - s prominutím - ještě jednou: stát se to nemělo, ale bohužel se to znovu stalo. Odhadnout, kdy komu přeskočí v hlavě do zkratu, je problém neřešitelný. Špatně se o tom uvažuje, špatně hovoří, ještě hůř píše. 

Je nezbytné dát na názory odborníků; ale také by bylo třeba poskytnout jim dostatek prostoru. V jedné konkrétní televizní rozpravě mohl posluchač nabýt dojmu, že v daném prostoru je především moderátorka povinna vyčerpat připravený objem otázek a na odpovědi se nedostává času.

K tomu nádavkem - šokované „přihlížející“ sice zajímá, zda šlo o asistovanou sebevraždu, o náhlé hnutí mysli, či o domněnku nenapravitelné křivdy - ale ti ohromení by se především nikdy nechtěli stát oběťmi.

Budeme odvážně čelit potenciálním vražedným excesům vlastní zbraní po ruce, jak zauvažoval exponovaný poslanec Bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny? I první rada odborníků je prostá: uteč, můžeš-li… kdo uteče, má šanci utéct i podruhé.

Zní to sobecky, proto ještě odvolávka na dramatickou klasiku: „Běda národu, který nemá hrdiny!“ zní z portálu jeviště zvučný hlas. „Třikrát běda tomu, který je potřebuje“ - odpovídá tiše druhý.

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související