Václav Souček: Na poslední chvíli

Kromě nově vznikajících povolebních formací, z nichž jde kolikrát hlava kolem, je třeba věnovat pozornost akcím, dotaženým do finále za minutu dvanáct formacemi původními. 

Jde o peníze, jak jinak. V roce 2014 to byl uzel na šňůře pražské megaakce Opencard, jednalo se tehdy o nějakých 40 milionů korun, prostě pakatýlek; ale bylo nutno podepsat to v původní sestavě zastupitelstva, dřív než jí odzvoní. Opencard se stala minulostí, klec se zakývala, ale nespadla.

Píšeme rok 2018, a - máme-li věřit zpravodajství ČT - magistrát v České Lípě podepsal na poslední chvíli před vypršením pravomocí ujednání s dopravní společností na dlouhých deset let, v hodnotě téměř tři čtvrtě miliardy korun.

Určitě si pár lidí spokojeně zamne ručičky. Je to jako když vsadíte na koně, který už vyhrál.

autoři: Milan Baják , VS
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.